Andrew Biel – Przewodnik po ścieżkach ciała

180.00

Andrew Biel

Doceniany na całym świecie, 500 stronnicowy podręcznik do nauki anatomii palpacyjnej. Pięknie zilustrowany system mięśniowo-szkieletowy oraz instrukcje palpacyjne zachęcają do nauki oraz ułatwiają zapamiętywanie materiału.
1400 ilustracji, 162 mięśnie, 206 kości, 33 więzadła oraz 110 punktów kostnych – przewodnik ten jest nierozłącznym towarzyszem w wędrówkach po ścieżkach ciała człowieka.

ISBN 978-83-942605-4-5

 

Kategoria:

Opis

“Anatomia palpacyjna jest najlepszym sposobem skutecznego poznania budowy ciała człowieka.”
– Robert Schleip, Fascia Research Group, Uniwersytet Ulm

“Po wielu latach oczekiwania, rekomendowany przez Arta Riggsa podręcznik jest dostępny w języku polskim. Nauczanie MTG stanie się dla nas jeszcze większą przyjemnością.”
– Łukasz Czubaszewski, Piotr Szałański, Masaztkanekglebokich.pl

“Jedna z lepszych książek do nauki podstaw anatomii – łatwa i zabawna.”
– Aleš Urbanczik, European Guild for Structural Integration

“Znajomość struktury ciała jest kluczem do zrozumienia jego funkcji.”
– Michael Watson, Anatomy Trains

“Studenci uwielbiają tę książkę Anatomia sama wchodzi do głowy.”
– Krzysztof Kuch, Fizjopunto.waw.pl

“Czytelne ilustracje pozwalają łatwiej przyswoić materiał.”
– Daniel Kawka, RehabilitacjaBielsko.pl

“Chyba najbardziej znana książka nauki anatomii palpacyjnej na świecie.”
– Benoit Knutsen, Incitius,nl

“Bez znajomości anatomii ciała człowieka niemożliwe jest skuteczne wykonywanie technik. Jest to podręcznik, który nieprawdopodobnie zwiększy Twoje umiejętności manualne.”
– Dr n. med. Marcin Wytrążek, Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu

“Jeśli istnieje jedna, najważniejsza dla terapeuty manualnego książka, to bez wątpienia jest to Przewodnik po ścieżkach ciała.”
– Julian Baker, anatomia sekcyjna, Functionalfascia.com

 

Przewodnik po ścieżkach ciała to najprawdopodobniej najlepszy podręcznik z zakresu anatomii palpacyjnej dla terapeutów i masażystów. Jest to pozycja skierowaną do ludzi zainteresowanych praktyczną nauką anatomii. Chyba każdy z nas wie, że anatomia jest ważna i że warto się jej uczyć. Jednakże bardzo często w praktyce kończy się tylko na pobożnych życzeniach. Wielu z nas chwyta po podręcznik bądź atlas z myślą opanowania anatomii. Niestety przeraża ilość materiału i informacji, które warto znać. Niejednokrotnie odkładamy douczenie się anatomii na kiedyś tam, licząc, że kiedyś będziemy mieli więcej czasu. Najprawdopodobniej jest to związane z tym, że nie potrafimy przenieść tej bogatej wiedzy anatomicznej na naszą codzienną praktykę.
Anatomia palpacyjna stała się istotną częścią mojego rozwoju zawodowego, kiedy tak szczerze uświadomiłem sobie, że to od tej dziedziny nauki zależy rozwój moich umiejętności zawodowych. Zrozumiałem, że nie mogę pójść dalej jeżeli nie będę czuł i rozumiał poszczególnych struktur anatomicznych. Pogoń za kolejną najskuteczniejszą techniką terapeutyczną nie ma sensu, jeżeli nie zna się praktycznej budowy ludzkiego ciała. Jak wykonać ucisk, wbić igłę, czy wpłynąć na jakąś strukturę, jeżeli nie wiemy, gdzie jest położona i jak ją znaleźć. Nie ma możliwości wykonania skutecznej techniki, jeżeli terapeuta nie potrafi skutecznie znaleźć określonej struktury. Bardzo często słyszę dyskusje na temat tego jakie techniki są najlepsze. Myślę, że wiele jest wspaniałych, problem jest tylko taki, że to nie zależy od samej techniki tylko od zdolności manualnych terapeuty opartych o praktyczną wiedzę z zakresu anatomii. – z przedmowy do wydania polskiego.

Books of Discovery: booksofdiscovery.com

 

Andrew Biel – Przewodnik po ścieżkach ciała

Może spodoba się również…