Andrzej Pilat – Indukcja mięsniowo-powięziowa. Tom 1 – Górna część ciała

340.00

Indukcja mięśniowo-powięziowa. Anatomiczne podejście do leczenia dysfunkcji powięziowych opisuje właściwości sieci powięziowej oraz podaje terapeutyczne rozwiązania dla różnych rodzajów dysfunkcji.

Materiał zaprezentowany jest w dwóch tomach.
Tom 1 dogłębnie analizuje teoretyczne aspekty związane z powięzią oraz skupia się na terapeutycznych procedurach metody indukcji mięśniowo-powięziowej dla górnej części ciała;
Tom 2 sumuje i rozszerza część teoretyczną oraz przedstawia procedury terapeutyczne dla dolnej części ciała.

Tom 1 podzielony jest na dwie części:
Część 1 – Podstawy naukowe i zasady terapii indukcji mięśniowo-powięziowej
Część 2 – Praktyczne zastosowanie indukcji mięśniowo-powięziowej. Górna część ciała

Część 1 określa powięź jako złożony biologiczny system oraz przedstawia jej charakterystykę.
Część 2 w szczegółach opisuje szeroki zakres terapeutycznych procedur jakie mogą zostać wybrane i użyte, aby stworzyć plan terapii IMP. Procesy te są bogato ilustrowane w pełnym kolorze, z diagramami oraz fotografiami przedstawiającymi praktyczne zastosowanie.

Autor zaprasza na naukową podróż po świecie powięzi, która pozwoli odkryć obszary wiedzy, jakie mogły zostać zapomniane lub które nie zostały jeszcze odkryte jako istotne, a mogą nadal kryć ważne informacje. Mogą one pomóc nam lepiej zrozumieć ruch ciała i poprzez to wpłynąć na zmianę obrazu własnego ciała i poprawić jakość życia.

Kategoria:

Opis

Andrzej Pilat jest fizjoterapeutą urodzonym w Polsce, jednak przez całe swoje życie zawodowe praktykował na różnych kontynentach. Znane jest mu środowisko opieki zdrowotnej, zacisze prywatnej praktyki, nauczanie, badania naukowe, zarządzanie, działalność wydawnicza oraz popularyzacja nauki. Doświadczenia te doprowadziły go do lepszego zrozumienia kultury, zwyczajów i podejścia ludzi do chorób, budząc tym samym zainteresowanie podejściami terapeutycznymi i metodami leczenia, które w jak największym stopniu dostosowują się do człowieka, a nie do choroby. Przez ostatnie 35 lat swojej kariery studiował różne koncepcje terapii manualnych. Powięzią intensywnie zainteresował się poszukując odpowiedzi na globalną reakcję organizmu na chorobę i leczenie. Fotograficzne kompetencje Andrzeja pozwoliły mu zanurzyć się w tajemnicach niezabalsamowanych zwłok i uwiecznić na zdjęciach piękno wewnętrznej architektury ciała. Książka ta odzwierciedla doświadczenia autora, który zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez zagadki powięzi widziane z punktu widzenia mikrobiologicznego, anatomicznego, biomechanicznego, psychologicznego oraz filozoficznego. Indukcja mięśniowo-powięziowa. Anatomiczne podejście do leczenia dysfunkcji powięziowych jest owocem czterech lat intensywnych badań i oraz poszukiwań na temat powięzi oraz jej roli w zdrowiu i chorobie.

Andrzej Pilat – Indukcja mięsniowo-powięziowa. Tom 1 – Górna część ciała